NLP UZMANI VE KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI OLAN AYŞE PEHLİVAN İLE KUANTUM ENERJİSİ,MELEK ENERJİLERİYLE TEDAVİ YÖNTEMİ,NLP ÜZERİNE RÖPORTAJ ZAMANI…

Merhaba sevgili okurlarım.Bugün karşınıza yepyeni bilgilerle geldim yine.NLP uzmanı,kişisel gelişim uzmanı ve yaşam koçu olan Ayşe Pehlivan ile yaptığımız röportaja başlayabiliriz o halde.

RÖPORTÖR:Merhaba Ayşe Hanım.Öncelikle bana vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

KİŞİ:Merhaba.Rica ederim büyük bir memnuniyetle kabul ettim.

RÖPORTÖR: O zaman başlayalım.Öncelikle hayat hikayenizden bahsedebilir misiniz?

KİŞİ:Ben Ayşe Pehlivan.Benim bu işle ilgili yolculuğum 27 yaşındayken bir sinir boşalması yaşamamla başladı.İki tane çocuğum vardı.Lisede çocuk gelişimi okudum ve  bu yüzden kreşte öğretmenlik yapmıştım.Evlenince işimi bıraktım ve çocuklarımı yetiştirmeye başladım.Sonrasında 27 yaşındayken sinir boşalması yaşadım.Ciddi bir rahatsızlıktı.Neredeyse yürüyemiyordum bile.Beni eşim ve çocuklarım hastahaneye götürdüklerinde beni sırtına alarak götürdüklerini söylediler.Bu süreçte tedaviyi kabul etmedim.Kendi kendime “Benim kitaplarım var” dedim.Zaten o zamanlar psikoloji,kuantum gibi konular en çok merakım olan konulardı.Bununla ilgili pek çok kitap okuyordum.Yattığım yerde kitaplarıma sarıldım.Sonra beyin gücünü kullanmaya başladım.Fiziksel olarak sporla vücudumu destekledim.Sonra bunların seanslarını almaya başladım.Bu seansları kişisel gelişim yolunda daha yeni tanıyordu Türkiye. Kuantum,enerji,NLP gibi seanslarla bir yola girmiş oldum.İyileşmeye başladım.Hiç bir ilaç hiç bir tıbbi tedavi görmeden iyileşmeye başladım.Çoğunun iyileşemez dediği hastalardan biriydim.İyileşmeye başlayınca bu işin eğitimlerini almaya başladım.Kişisel gelişimin neredeyse tüm eğitimlerinin çoğunu aldım.Sonra NLP’yi keşfettim. NLP’nin tamamen tamamen beyni programladığını,somut olduğunu gördüm.Hayata bakış açısını kısacası her şeyi programlamaya başladığını gördüm.Sonra Trainer oldum.Eğitimlerimi ve uzmanlığımı aldım. NLP’yi dünyaya tanıtan ve NLP’nin kurucularından biri olan Dr.Wyatt Woodsmall ‘dan eğitim aldım.Eğitmenlik eğitimini bir daha almış oldum.İlerleyen zamanlarda Access Bars yoluna girdim.Devamında ise Yaşam Koçluğu vardı.Zaten  bir yola girince devamı geliyor.Sizin enerjiniz neyi çekiyorsa o şekilde devam ediyor.Bu süreçten sonra çalışma hayatına başladım.4-5 sene Tunalı’daydı ofisim.Sonra merkez bir yerde olması gerektiğini düşündüm ve Kızılay’a indim.4 yıldır da Kızılay’dayım.Yani işin özeti 8-9 yıldır bu sektörde çalışmaktayım.

RÖPORTÖR: NLP nedir?Bu tedavi yöntemini nerelerde kullanabiliriz?Detaylı olarak açıklar mısınız?

KİŞİ:NLP,sinirlerimizi ve dilimizi programlamak demektir.Kısacası hayatımızı programlamak demektir.NLP’yi tüm alanlarda kullanabiliriz.Bunu başarı,motivasyon,kendi potansiyelini fark edebilmek için, depresif ruh halinden kurtulmak için,enerjimizi artırmak için yani kısacası her alanda kullanabiliriz.Bunu yıllar önce aslında başarılı insanlar kullanmışlar.Deneyerek,tecrübe ederek bunu kullana kullana işe yaradığını fark etmişler.Siyasilerimizin tabanına baktığımızda mutlaka NLP eğitimi vardır.Bu şekildedir.

RÖPORTÖR: Kişisel gelişim uzmanı olmaya nasıl karar verdiniz?Şu an hangi alanlarla ilgileniyorsunuz?

KİŞİ: NLP Master Trainer olarak devam ediyorum.Önceden uzmanlar yetiştiriyordum şimdi eğitmenler yetiştiriyorum. Access Bars ‘ı çok seviyorum.Hızlı ilerliyor ve gelişiyor. Access Bars, başımızın 32 noktasına uyguladığımız bir yöntemdir. Özellikle öğrencilerime çok uyguluyorum koçluk yaptığım öğrencilerime. Hard disk’in nasıl bilgi koyduğunda hafızası doluyor ve depolaması zorlanıyorsa öğrencilerimizin beyni de bu şekildedir.Okuyup anlayamama problemlerini aşmaları için uyguluyorum.Bilgiler daha güzel oturuyor,stres ve kaygı azalıyor,en önemlisi de sınava rahat bir şekilde girebiliyor.Hem NLP, hem Access Bars, hem de öğrenci koçluğuyla güzel bir şekilde devam ediyoruz.Çok küçük yaş grubuna çocuk psikoloğumuz Burcu Hanım bakıyor.Ben genelde büyük yaş grubu alıyorum.Ben daha çok ergen,gençler,yetişkinler,OKB’li hastalar,takıntı hastaları gibi grupları almaya çalışıyorum.Yani yaş grubuna ergen gruptan başlayıp ileri yaşlar(80) diyebiliriz.

RÖPORTÖR: Kişisel gelişim uzmanı olmak isteyen birisine verebileceğiniz en önemli tavsiyeler nelerdir?

KİŞİ:Ben çok fazla eğitim aldığımdan eğitimlerin içeriğini bildiğimden ötürü NLP’den başlamalarının doğru olacağını düşünüyorum.Çünkü temeline indiğimizde,kişisel gelişim eğitimlerinin hepsinin altında NLP vardır. NLP eğitimi aldıktan sonra diğer eğitimleri alırken zorlanacaklarını düşünmüyorum.Yani bir binanın temeli olarak düşünebiliriz.

RÖPORTÖR:Bu işin uzmanı olabilmek için psikoloji mi okumalı yoksa başka eğitimlerle de bu işi yapabilir miyiz?

KİŞİ: Benim işimde kullandığım bilgiler okullarda okutulmuyor. Psikoloğumuz Burcu Hanım ile bu konu üzerine konuşuyoruz.Onun bildiklerini ben bilmiyorum,benim bildiklerimi o bilmiyor. Ama bizim bildiklerimiz özel eğitimlerde verilen özel tekniklerdir.Onlar hayatı kurtarıyor.Öyle olunca akademik bilgiyle benim yaptığım işin çok ilgili olduğu söylenemez.Şuan ben de psikoloji eğitimi alıyorum.Fakat bunu kendim istediğim için yapıyorum.Benim iş hayatıma çok da bir şey katacağından değil aslında. Teknikleri akademik bilgide vermiyorlar.

RÖPORTÖR: Kuantum enerjisinin günümüzde var olduğunu ve insanların enerjiyle yaşadığını insanlara anlatırken problem yaşıyorum.Yani siz bu durum üzerine biraz yorum yapar mısınız?

KİŞİ:Mevlana’nın,Peygamber’imizin sözlerine bakarsanız NLP’nin temelinin oralardan geldiğini görürsünüz. Fakat biz Amerika’dan değişik şekilde almışız ve onu harmanlayıp kullanmışız.Aslında özümüzde zaten var. NLP diyor ki; kelimelerinizi düzgün seçin,Mevlana diyor ki;sana kötülük yapana iyilik yap.Aslında aynı anlamlara geliyor söyledikleri.Sadece ifade ediliş şekilleri farklı.Bu sözler zaten var.Maneviyatla doğru orantılı.İnsanlar bizlerden eğitimler aldıktan sonra “şükür” kavramını hayatlarına daha çok koyuyorlar.Yeni bir hayat şekillendiriyoruz.Bu nedenle de inanmış oluyorlar bizim işimize.

RÖPORTÖR: Dr.Wyatt Woodsmall’ı anlatabilir misiniz?

KİŞİ: Hocam,dünyaya NLP’yi tanıtan popüler kişilerin hocasıdır.Kendisi şu an 72-73 yaşlarında. Eskisi kadar eğitim veremiyor şu an.Verdiği zaman hemen gidiyoruz zaten.Değerli bilgilerinden yararlanıyoruz. NLP’yi yaşayan kişilerden  birisi.Amerika’da yaşamaktadır şu an.Ve kendiyle de gurur duyuyorum.

RÖPORTÖR: Metafizik ve melek enerjileriyle ilgili bilgilendirme yapabilir misiniz detaylı bir şekilde?

KİŞİ: Benim spiritüel koçluk eğitimim de var.Melek enerjisiyle tedavi yöntemi biraz spiritüel koçluğa kayıyor.Seanslarımın arasında kullandığım eğitimlerden birisidir.Fakat onun bizzat eğitimlerini vermiyorum. Her uzman her şeyi yapabilecek diye bir şey yoktur.Ben hangi alanda insanlara fayda sağlamaktan mutlu oluyorsam o alanda ilerlemem daha güzel kendi açımdan.Meleklerle ilgili çalışmalarımız burada çok yapıldı.Ben kendim de bizzat yaptım. İslamın şartlarından şartlarından birisi “Meleklere inanmaktır”.İnancımız gereği melekler bu evrende var.Ama Allah onlara şunu söylemiştir;insanların isteği olduğu sürece onlara yardım edin.Bildiğim kadarıyla bu şekilde.Mesela şu şekilde;meleklerin ismini söyleyerek dua ediyorsunuz.”Ya Cebrail meleğim;bana şu konuda  yardımcı olur musun?” dediğinizde evren kapılarını açıyor. Rabbim size yardım ediyor.Bu bilgiyi kullanabilirsiniz.Mikail olsun Cebrail olsun her melek size bu konuda yardımcı olacaktır.Benim bu konuda bilgim bu kadar.

RÖPORTÖR: Öğrencilerimiz sınav esnasında stres kontrolünü enerji sayesinde nasıl sağlayacaklar?
KİŞİ: Öğrenciler sınavlarından önce bize geliyorlar sınav stresini kontrol etmek için.Ne kadar kurtarabilirsek kurtarmaya çalışıyoruz.Kendine inancı yoksa inanç oluşturuyoruz,sınav stresini ve kaygıları yok etmeye çalışıyoruz NLP teknikleriyle,bu korkuların sınav esnasında geldiğinde nasıl baş etmesi gerektiğini öğretiyoruz.Sonuçta sınava öğrenciyle beraber biz girmiyoruz.Bilgilerini nasıl aktarabileceğini öğretiyoruz enerjiler sayesinde.Kaygıdan önce bilginin ön plana getirilmesini öğretiyoruz.Onu planlıyoruz.Bu bir süreç aslında.Öğrenci koçluğunda yaptığımız süreç.Öğrencilerimiz dershanelere,özel derslere gidiyorlar.Aslında biraz zaman önce de bizlere gelseler sınav süreçleri çok kolaylaşıyor.Gerek duyulmadığı düşünülse de gerekli.Şu an istediği okula yerleşen pek çok öğrencim var.O yüzden güzel sonuçlar aldık ve almaya devam ediyoruz.

RÖPORTÖR: Paranoyak ya da panik atak olan bir hastanız oldu mu? Bu hastalıkları aşmak için nasıl bir yöntem izliyorsunuz?

KİŞİ:  Panik atak bizim için basit. OKB gibi klinik hastalarım oldu.Onlara ilaç yazma ya da bıraktırma gibi bir yetkim yok.Onları manevi olarak iyileştiriyorum.Zaten böyle bir durumda klinik hastalar kendiliğinden ilaç bakımından da ihtiyaç duymamaya başlıyor. Gelen insanlar zaten ehl-i keyf olarak gelmiyor. Bir de insanlar bizi bulurken çok şey yaşayarak buluyor.Kolay olarak gelmiyor.Bir sürü tedavi,psikologdan sonra bizi buluyorlar.Artık umutlarının bittiği  anlarda gelenler var.Ve sonuç güzel gidiyor.En sonunda kurtuluyorlar.Zaten o insanı iyileştiremeyeceksem  ne o insanın parasını alırım ne hayallerini alıım.Hiç bir şeyini almam,umut da vermem.Yapamayacaksam geri gönderirim.Etik olan da budur.Kanser gibi rahatsızlıkları da tedavi ettik.Kanser rahatsızlığı,psikolojik bir rahatsızlıktır temeline inildiğinde.Migren,bel ağrısı,mide ağrısı,tansiyon,şeker gibi hastalıkların temeline indiğimizde stresin varlığını görebiliriz.Bunu çözmemizin yolu da NLP yöntemidir.Yani onlara “bu hastalığı nasıl kendinize bulaştırdıysanız,nasıl kendinizi bu hale getirdiyseniz şimdi kendinizi eski halinize getirecekseniz” düşüncesini uygulamayı öğretiyoruz.Kanser hastama “kemoterapiyi durdur “diyemem. Ama yavaş yavaş tedavi olmasına yardım ederim.Onlara kanserle mücadeleden ziyade onu hayatına kabul edip  nasıl yaşamına devam etmesi gerektiğini öğretiyoruz.Artık hasta,öfkeli olmaktan ziyade hayata tutunmayı öğreniyor.İntihar eden hastamı yedi yirmi dört takip edemem.Sadece onun hayata tutunmasını sağlayabilirim.Bu tarz hastalarımızı sık seanslarla alıyoruz.Yani bu şekilde yenemeyeceğimiz psikolojik rahatsızlık yok.

RÖPORTÖR: Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.

KİŞİ:Ben teşekkür ederim.İyi günler dilerim

RÖPORTÖR:İyi günler.

Evett sevgili okurlarım.Bir röportajın daha sonuna geldik.Umarım beğenirsiniz.Değerli bilgileri için Ayşe Pehlivan’a çok teşekkür ediyorum. Ankara’da olan sevgili arkadaşlarımın iletişimi için adresi ve numarayı paylaşacağım.

Adres: GMK Bulvarı Özveren Caddesi No: 16/14 Demirtepe / Ankara

Tel: 0312 804 06 12

Gsm: 0532 458 12 39

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere:)))

HURİYE BÜŞRA ÖZTÜRK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: